Thursday, December 3, 2015

JÕULUKUU joogalik VÄLJAKUTSE

Hei armsad sõbrad, tuttavad!
Käes on mu lemmik kuu aastas - detsember!

Selleks puhkuks tegin teilegi toreda väljakutse. Midagi shokolaadi jõulukalendri asemel.
Igaks päevaks avaneb teile uus jooga poos, mida siis püüdke järgi teha nii, kuidas teie keha lubab. Oluline polegi see, et kui kõrgel on teie jalg või kui kaugel pea vaid oluline on leida see minut päevas ning keskenduda tegevusele! :)

Pildil siis mina ikka :)

Kuna kalendrisse sain panna 30 pilti ehk 30 päeva joogapoose siis viimane joogapoos, mida võiksite proovida on kätelseis 31detsember. Ning see süboliseerib seda, et olete valmis kindlalt, tugevalt ja sirgelt uute aastasse astuma! :)


Vahvat väljakutset ning suur pai!

TULESÄDE




Saturday, August 29, 2015

JOOGA

Lubasin kirjutada juba ammu joogastiilidest ning kuidas ma joogani jõudsin.

Taimaal käisin Thai Yoga ehk Ruesri dat Ton kursusel. Olen püüdnud Eestis leida stuudiot või õpetajat, kes seda teeks. Eestis seda veel keegi ei teegi. 

Thai yoga of Ruesri dat ton on Tais meditsiini lahutamatu osa. Seda tehakse haiguste ennetamiseks ning raviks.

Hingamistehnika ning kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeerunud energia, lõdvestatakse pingul lihased ja lastakse «hingel rääkida».



Tais olles käisin veel Yin joogas. Olen Eestis samuti suur yin jooga sõber. Tahtsin proovida, et kuidas seda mujal tehakse. 

Yin joogas on tähelepanu seespool – keha tasandil on fookus füüsilise keha ühendussüsteemil: kõõlustel, mis ühendavad lihased “luude” külge; liigestel, mis seovad luustiku tervikuks ning sidekudedel, mis läbivad kogu inimkeha ning on sõltuvalt piirkonnast erineva elastsusega. Kuna keha mobiilsus vananedes väheneb ning muutub jäigemaks ja kangemaks, parandab yin joogaga praktiseerimine liigeste-kõõluste-sidekudede plastilisust, verevarustust ja toitainete jõudmist nimetatud piirkondadesse.


                                     

Esimene jooga, millega ma kokku puutusin oli Kundalini jooga 8 aastat tagasi. Õppisin Martin Ilvese massaazi koolis ning meil oli tunniplaanis ka kundalini jooga, tai chi ja meditatsioon. Isegi eksam sai kundalini joogas tehtud aga tunnistan, siis ei saanud ma ööd ega mütsi aru, et miks mul seda vaja on. Siis ei olnud selleks mul lihtsalt aega. Lause, et igal asjal on elus oma aeg vastab tõele. Praegu ma ise tahan, ja leian alati endale aja, et mediteerida ja jooga asanaid teha. Ma kohe naudin seda enda aega, et keskenduda ja pusida mingi asana kallal.

Läks aastaid mööda ning proovisin uuesti Kundalini joogat ning see hakkas mulle aina rohkem meeldima.


Siis aga soovitas üks hea sõbranna proovida Ashtanga joogat, et see joogastiil võiks mulle rohkem sobida ning tõepoolest see vastab tõele. Ashtanga jooga on kordades väljakutsuvam ning tunnen, et ka lihased saavad paraja koormuse. Pluss kõik see meeleline seisund on peale seda joogastiili imehea! Hakkasin otsima erinevaid Ashtanga jooga kursusi, neid jagub tänapäeval palju.


Sauna yoga õpetaja litsentsi tegin ma ära puhtalt sellepärast, et armastan ise sauna ja soojust! Kuumas saunas aga aeg alati venib ning kipun kiiresti välja tulema. Sauna Yogat tehakse 55 kraadises kuumuses ning 30 minutit. Saunas joogat tehes lendab aeg palju kiiremini. Sauna Yoga on kõige efetiivsem mürkide väljutaja.

Kids and family yoga õpetaja litsentsi tegin ära aga sellepärast, et mul on maailma toredam laps kodus, kellega tahan kogu aeg midagi koos teha. Tahan osata talle õigesti ja vahvalt joogat õpetada/juhendada. Lapsed painduvad nii hästi, et see painduvus neile jääks, selleks on hea algust teha joogaga juba varakult. Pluss jällegi see meeleline rahulolu, mis on lapsel peale joogat. Kõik me vajame natukenegi enda ellu joogat, samuti lapsed.

Selle kutsega aga läks nii hästi, et hakkasin koolides ja lasteaedades käima lastele joogat andmas.

Aga lastest rääkides, poengi talle kohe kaissu! :)

Palju head Teile kõigile!

TULESÄDE



Aitäh Triin Tisler toreda loo eest! 

Wednesday, July 29, 2015

POPKORN - KASULIK SNÄKK!


Tihti kuulen, kuidas inimesed peavad popkorni justkui rämpstoiduks, mis ei vasta tõele. 
Seda räägivad inimesed, kes tegelikult pole asjaga kursis, et millest koosneb üldse üks popkorn.


Popkorn sisaldab sama palju tervisele kasulikke antioksüdante nagu puu- ja juurvili, seda väidavad ka terviseteadlased. Kuni praeguseni ei teatud, et popkorni taolised suupisted sisaldavad polüfenoole — aineid, mis aitavad vähendada südamehaiguste ja vähi riski.

Popkorn ehk siis plaksumais on tegelikult üsna “öko-toit”

Popkorn on tervislik ning see on saanud salenejate lemmiksnäkiks. Popkornil pole midagi ühist kartulikrõpsude või muu rämpstoiduga. Popkorn on USA toitumisala asjatundjate poolt tunnistatud tervislikuks, rikkalikult nii lahustuvaid kui lahustumatuid süsivesikuid sisaldavaks toiduaineks. Popkornis ei leidu mitte ühtki kunstlikku värvi- või maitselisandit ning tavaline magustamata popkorni tassitäis (2,5 dl) annab ainult 31 (!) kilokalorit. Just seetõttu ongi USA-s popkorn saanud salenejate lemmik-krõbinaks

Ärge lisage liiga palju lisaaineid ja soola, see on tervisele kahjulik!

Popkorn potti, 1 tl oliivioli või kookoseõli ja vahvat praksumist ning toredaid kinoelamusi!

TULESÄDE

Teel kinno :)
Enne kino sirutused :) Teel kinno 2


Sunday, July 12, 2015

SUVEVÕLUD

Suvi on kindlasti aastaaeg, mida ootavad küll vist kõik inimesed. Kuigi jah, sel aastal on ilmataat kuidagi eriti kitsi soojemate kraadidega. Aga ma ei nurise, olen ikkagi õnnelik, et on aeg, mil loodus on mahlane ja värviline. Eriti rõõmsaks teevad mu oma rohelised peenrad. Super on igapäev võtta midagi värsket ning teha mõnus suvine salat või niisamagi lehti näksida. Ma võiksingi ainult nendest toituda. Isekasvatatud rukkola on minu totaalne lemmik.


Eesti suve valged ööd on küll vist maailma ilusamad. Ootan, et ööd läheks natukenegi soojemaks, õudsalt tahaks perega kuskile telkima minna. Teha oma camp kuskile, lõkke peal süüa valmistada, taevatähti uurida ning nautida puhast ning värsket õhku.

Suvel on Eestis mõnus, meil on nii palju kauneid kohti, mida külastada. Oleme jõudnud perega külastada Viljandit, Võru, Antslat, Otepääd, Haapsalut, Pärnut. Soov on ka külastada pisikesi saari - Kihnu ja Ruhnu.

Tere Pärnu Suvi!


Meie esimene rahvusvaheline joogapäev koos :)

Nädalavahetusel abiellub minu parim sõbranna, ootan juba põnevusega, et milline ta välja näeb. :)) Peale seda põgeneme jälle maale vanaema juurde. Maal on mõnus! Vanaemal on seal loomad ning Säde on nendest eriti vaimustuses! Täitsa koomiline oli kui Säde ütles lehma kohta kss kss ehk kass :)))) Linnalaps nuuh! ;)))

Minu suvevõlud on veel rullitamine ning õues joogatamine. Neid kahte teen küll igal võimalusel. Spordisaal mind absoluutselt ei tõmba suvel ning seega ka tööd suvel eriti ei tee. Mõned üksikud treeningkavad, toitumiskavad.
 Naudin seda ilmelist  suvist aega ning perega koosolemist 100%. Sädega teeme ikka toredasti koos trenni ning peagi jagan ka uut videot intagramis @lapsegavormi

Siis kui Kallis ütles, et tuleb pikemate sammudega liikuda :))))

Nautige seda ilusat aega, nautige ka vihma ning mõelge, et vihm on ju tegelikult lahe, millal te lapsemoodi vihmas jooksite? See on lõbus, proovige!

Minu suve unistus on juba täitunud - Säde esimesed korjatud lilled emmele. Seda tunnet ma ei vahetaks mitte millegi vastu! Küll kõik emad teavad seda tunnet, imeliselt soe kuidagi!

Ilusat suve ning püsigem lainel!

TULESÄDE

Thursday, March 12, 2015

Fitpall lisa

Heihei!

Mõned lisaharjutused fitpallil koos topispallidega. 

Fitpall on minu kauaaegne sõber! Teen kõhulihased enamus sellel kuna mul on selgroolülid väljapoole, põrandal matil selili olles harjutusi tehes on valus. Fitpallil aga on töö sama efektiivne ning kordades lõbusam! :)))

Nagu armastab päikseline treener Kaja Tuisk öelda:

Vembukat päeva kõigile! :))))



TULESÄDE

Surf ja jooga Tais

Hei blogikad! Istun siin rannal päiksevarju all. Vaatan, kuidas Teet surfab ning pisi TuleSäde tudub. Ta magab siin tuule ning merekohina käes jube hästi.

Tahaks ka kohe lohe lendu lasta ning lasta tuulel ennast kanda. Elame surfirannas, kus minusugusel algajal oleks väga hea harjutada. Pikalt on madal ning vesi 30kraadi. Miinus on aga kiiresti saabuv mõõn.

Kuna issi surfab ning Säde magab siis tuleb kasutada ära aega iseendale! Leidsin ühe toreda viltuse palmi ning mõte hakkas kohe tööle, et mis harjutusi saaks sellel teha. :) Olen üks püsimatu hing i know. :)

Varsti peaksime Teeduga vahetuse tegema, tema on Sädega ja mina surfan! :)

Homme hommikul aga jooksen Thai yoga workshopile. Põnevus on sees! :)))

Teie aga olge mõnusad ning päikest põue!

Tulesäde



Monday, March 9, 2015

Head naistepäeva! VIDEO

Hei kallid naised! Soovin Teile, et iga uus päev oleks Teil nagu naistepäev. Lillede ja tähelepanu keskel! :)

Mehed armastavad naistepäeval daamidele maiustusi kinkida. Maiustuste kõrvale teeme ka pisut trenni, seekord fitpallil!

Fitpall on enamustes jõusaalides ning kodudes kindlasti olemas. Aeg neid kasutama hakata!
Väike videoklipp tuhara, reie, selja, kõhu treenimiseks


Olge mõnusad!
Tulesäde

Sunday, February 8, 2015

TOITUMINE - MIDA MILLEGA KOOS SÜÜA?

Käisin Adik Levini toitumiskoolitusel ning tahaksin ka Teile jagada uusi teadmisi: 

Piimatooted on omaette toit
Kui võrdleme kitse- ja lehmapiima, siis kvantitatiivselt on nendes süsivesikuid sama palju, kuid kitsepiima valgu kvaliteet on inimorganismile palju kergemini seeditav. Võime piimatooteid süüa juur- ja puuviljadega, mis ei sisalda tärklist ehk teiste sõnadega süsivesikuid.

Seega — kui tahame süüa juustu, siis võime seda süüa koos kurgi, sibula, peterselli, paprika, selleri, oliivide, sidruni või greibiga, sest need ei sisalda tärklist. Kindlasti aga ei tohiks süüa juustu koos leivaga, mis ometigi on nii tavaline söömisviis. Traditsioonilised võileivad on seega täiesti vale toitumine!

Piima kui jooki peaks suhtuma kui eraldi sööki. Näiteks ei tohiks leiva peale üldse piima juua! Miks? Aga sellepärast, et piim katab leiva osakesed kilena ja meie seedetrakti fermendid ei pääse neile ligi, et alustada korralikku seedimisprotsessi.

Liha- ja kalatooted

Liha- ja kalatooteid oleks soovitatav mitte ühel ajal süüa. See on raskesti seeditav toit, mis koos süües n-ö akumuleerub. Kui mõelda sellele, mida pakutakse vastuvõttudel ja pidusöökidel, siis teame, et eelroaks pakutakse näiteks kala ja põhiroaks liha, ja see on õige toitumise mõistes väga vale asi.

Liha — nii linnu-, looma- kui ka metsloomaliha — ja kala võib süüa nii juur- kui ka puuviljadega, mis ei sisalda tärklist ehk siis kurgi, sibula, lehtsalatiga jms.

Mitte mingil juhul ei tohiks süüa liha või kala kartuli, kapsa ega leivaga või mistahes teiste leivatoodetega. Samuti ei sobi liha ega kala koos süüa riisi, maisi, rukki, tatra või hirsiga.

Muna

Munatooted sobivad samuti kokku puu- ja juurviljadega, mis ei sisalda tärklist. Kartul näiteks seetõttu munaga üldse kokku ei sobi, küll aga sobib munaga roheline salat.

Juurviljad

Kõiki juurvilju võib süüa omavahel koos ning seente, kartuli, leivaga. Samuti sobivad juurviljade juurde riis, mais, rukis, tatar, hirss.

Pähklid, puuviljad ja marjad

Pähkleid, puuvilju ja marju tuleks süüa teistest toidugruppidest eraldi, aga omavahel koos sobivad nad hästi.

Melon ja arbuus

Melonit ja arbuusi tuleb süüa teistest toidukordadest eraldi, need on omaette toidud. Diabeetikud peavad aga nende viljadega hoo- piski piiri pidama.

Mida süüa ja mida mitte süüa?

Kiivi

Kiivi on üks väga hea puuvili. Temas on palju C-vitamiini ja temas sisalduvast triptofaanist moodustub serotoniin.

Šokolaadid, tee ja kohv, alkohol

Kes tahab süüa magusat, siis oleks hea süüa tumedat šokolaadi. Miks on tume šokolaad hea? Aga sellepärast, et selles šokolaadis on vähe rasva ja selles sisalduvast triptofaanist moodustub serotoniin, mis on oma olemuselt heaoluhormoon.

Kohvi kohta on palju erinevat infot, aga tähtis on teada, kas konkreetsele inimesele kohv sobib või mitte. Üks on aga kindel — kohv ja piim kokku ei sobi! Kohvi ei tohiks juua enne sööki, kui kõht on tühi.

Alkoholi teemast on huvitav, et see, kellele sobib must tee, sellele inimesele sobib ka konjak. Kellele on lubatud valged viinamarjad, siis talle sobib ka valge vein, kellele sobivad punased viinamarjad, sobib punane vein.

Sageli öeldakse, et prantslased on terve rahvas, sest nad joovad iga toidukorra kõrvale punast veini. See võib nii olla, aga me ei tohi unustada, et nemad on teinud seda aastasadu, nende organism on sellega kohanenud.

Piparmünt
Piparmünt on hea, sest temas on palju foolhapet ja see aitab võidelda depressiooniga. Seal on ka palju B9-vitamiini.

Kui sööme päevas 50 g tumedat šokolaadi, ööpäevas ühe kiivi ja 70 g piparmünti, siis pole toidulisandeid vajagi!

Õlid

Kui tahame kasutada õlisid, siis tuleks kindlasti eelistada külmpressõlisid, extra virgin-õlisid.

Sool

Rääkides soolast, siis kõige parem on kasutada meresoola, mitte kunstsoola.

Suhkur

Rafineeritud valge suhkur ei sobi kellelegi. Kõige parem on rafineerimata ehk pruun suhkur või toorroosuhkur. NB! Tuleb tähele panna, et mitte osta rafineerimata suhkru pähe kogemata tavalist pruuni suhkurt, mis on tegelikult pruuniks värvitud valge suhkur!

Puljongid

Ettevaatlikult peab suhtuma puljongitesse. Puljongil on omadus mao limaskesta ärritada. Poepuljong on kontsentraat ja sisaldab enamasti palju sünteetilisi lisaaineid. Kui me ei taha ärritada seedetrakti ja mao limaskesta ning me tahaks kaasa aidata, et meie fermentsüsteem töötaks optimaalselt, siis peaks taolist kontsent- raati igal juhul vältima.

Äädikas

Ei soovitata süüa äädikat ja seda sisaldavaid marinaade. Õunaäädikas on teine asi — osadele see sobib, aga osadele inimestele siiski mitte.

Värvi-, lõhna- ja magusained, krõpsud, närimiskummid, muu keemia ei sobi ühelegi inimesele.

Majonees ei sobi peaaegu kellelegi.


Konservid, pakendimahlad

Konserve ja pakendimahlu ei soovitaks süüa kellelgi. Konservid on mõeldud kosmonautidele, neid võiks kasutada nii vähe kui võimalik. Kindlasti ei ole konservide koht laste toidulaual.

Pakendimahlad on kõik keemia. Mulle tundub, et osas tomatimahlades ehk polegi tomateid! Naturaalsemad mahlad on sageli klaaspurkides, aga kõige õigem on mahlu ise teha, mitte poest osta.

Gaseeritud joogid

Ei soovita juua ühtegi gaseeritud jooki, eriti halvad on pepsid, koolad, limonaadid — lastele on see täiesti keelatud!

Vahet ei ole, kas tegemist on suhkrul või suhkruasendajatel põhinevate jookidega — mõlemad on halvad.

Diabeet on otseselt seotud suhkruasendajatega — näiteks aspartaam ei ole midagi muud kui odav suhkruasendaja. Organism seda ei omasta. Kui suhkruasendaja suhu pista, siis hakkab pankreas tootma insuliini. Insuliin nõristub, aga glükoosi ei tule — organismis tekib omamoodi segadus. Ilmselt just suhkruasendajad ongi üks mitmest põhjusest, miks on hakanud inimeste seas viimastel aegadel nii palju suhkruhaigust levima.

Toidu valmistamine

Toiduks ei tohiks kasutada suitsetatud ja praetud toitusid. Suitsetatud toitude puhul peab olema eriti tähelepanelik, sest see tehnoloogia, mida praegu kasutatakse, on kõigile täiesti vastunäidustatud.

Hoopis iseasi on siis, kui suitsutatud on lepapuusuitsus, vana kombe kohaselt, sel juhul säilitavad tooted oma naturaalsuse.

Hea ei ole ka toidu praadimine, sest näiteks võiga praadides tekib toidus palju kantserogeene, samuti mõjub see pärssivalt meeste seksuaalsusele.

Samuti ei soovitata liha, kala, linnuliha hautada. Hautada võib vaid juurvilju.

Kuidas toitu valmistada?

Kõige parem toidu valmistamise viis on grillimine, ennekõike õhkgrill, praeahjugrill, barbeque. Parim on mangaalgrill.

Järgmisena võiks sobida toitude aurutamine ja vokkimine. Seejärel küpsetamine praeahjus, siis soolamine (kõrg-vererõhutõvega inimesed peaksid ka soolatud toitu tarbima ettevaatlikult), seejärel on paremuselt järgmine külmkuivatus ehk vinnutamine, siis järgneb keetmine ja viimasel kohal toore kala ja liha söömine. Toorest lihast aga võime juhul, kui see pole kvaliteetne, saada hoopis igasuguseid haigusi. Kui toorest liha üldse süüa, siis kindlasti mitte rohkem kui üks kord nädalas.

Väga hea valik igaks söögikorraks on kõikvõimalikud köögiviljad, mida võiks võimalikult vähe töödelda.







Sunday, February 1, 2015

TÖÖLAINEL

Puhkus on läbi ning olen tagasi tööpostil. Alates homsest võib mind taas kohata erinevates jõusaalides. Teen ka koduseid treeningkavasi, juhendan saunajooga ning bodybalance tunde. :))

Palju päikest ning kohtume trennis!

Tulesäde

Kõik saab alguse seest...

Tuesday, January 20, 2015

Retsepti nurk

Olen endiselt kokkamise lainel. Mees on õnnelik ja kiidab ning naine saab jälle motivatsiooni, et midagi uut katsetada. Koguseid ma ei oska täpselt öelda kuna teen alati kõike maitsmise järgi! :))

Viimaseaja lemmikud siis siin : 

Punapeedi, kuskussi salat. Eelnevalt siis leotada kuskuss, seejärel haki punapeet, hapukurk, koriander, petersell ning sega need kõik omavahel kokku. Maitsesta laimi, soola, pipraga! Sobib ideaalselt lambakarree kõrvale.



Kookospiima - aedubade - shampinjonide -porgandi -kanasupp. Hea vaheldus Tom Kha Kaile ja Tom Yamile!

Eelnevalt siis pane vette kana ja porgand keema. Lisa chilli, ingver, sool ja pipar. Seejärel kookospiim, ohtralt ube, shampinjonid, pisut paprikat ja ürte.



Kodused kanakottletid kreeka jogurti, tilli, kinoa ja maisiga
Vaja läheb siis kanahakkliha. Hakkliha siis kas ostad valmiskujul või teed ise, viimane variant muidugi parem. Aseta hakkliha kaussi, lisa üks muna, kreeka jogurt, mais, till, sool, pipar ning aurutatud kinoa. Sega omavahel kõik kokku ning aseta väiksed kogused pannile või ahju. Kasuta kookosrasva praadimisel ning ahjus küpsetuspaberit!



Musta kinoa-kana- peterselli-avokaado- sidruni pada.
Pannil pruunista kana, auruta kinoa, lisa pruunistatud kana kinoale. Seejärel lisa petersell, murulauk, avokaado ning ohtralt laimi. Pisut soola, pipart. Praegune lemmik ning ülilihtne!



Maitsvate elamusteni!

TULESÄDE

Wednesday, January 7, 2015

Tee ise Rafaello komme

Olen suur Rafaello kommide sõber.
Ning jagan rõõmuga imemaitsvate taimsete Raffaello kommide retsepti. 
200 g kookoshelbeid
50 g indiapähkleid
4 sl kookoskoort
Maitse järgi mett
Püreesta kookoshelbed pähklitega võiseks massiks, lisa kookoskoor. Sega juurde mesi. Vormi käte vahel pisikesed pallid ja veereta neid kookoshelvestes. Seejärel pane kommid külmkappi. Teisel päeval on kommid eriti maitsvad.
* Retsept pärineb Ragne Värgi Patuvabade magustoitude raamatust.
Mõnusat maiustamist!

TULESÄDE

Friday, January 2, 2015

Toidulisandid? Miks? Milleks? Kellele?

Väga palju kuuleme jutte toidulisanditest. Miks aga me neid vajame ning kas üldse vajame? Kellele need mõeldud on?

                          

Toidulisandid aitavad organismil kehalise koormusega toime tulla. “Treening kulutab lihaseid ning nende taastumiseks ja arenemiseks on vaja tarbida rohkem valke, kui tavainimene tarbib.” Sporditoidus olevad valgud taastavad lihast ja süsivesikud energiavarusid. “Öeldakse, et tänane trenn tehakse eelmise päeva toitumise pealt. Kui oled taastusjoogi ära joonud, taastab organism oma algstaadiumi vähem kui 24 tunniga. 

Kui päevas on mitu trenni, on taastusjoogi joomine eriti oluline. Lihtsalt aktiivsel inimesel on kõige olulisem valkude-süsivesikutega taastusjoogi joomine, milles on lisaks makrotoitaineid.”

Eelkõige on toidulisandid mõeldud sportlike eesmärkidega inimestele. Mida suurem treeningukoormus, seda rohkem peab toitumine seda toetama. Samas luuakse tänapäeva inimese kiiret elutempot ja sageli ühekülgset toitumist arvestades üha enam ka mittesportlastele mõeldud toidulisandeid, mis võimaldavad kiirelt, mugavalt ja maitsvalt täita inimese päevaseid toitainenorme.

Tippsportlased vajavad kindlasti kordades rohkem toidulisandeid, kuid organismi elementaarsete toitainetega varustavad lisandid on omal kohal ka tervisesportlase menüüs. “Lisandite alla käib näiteks valkude-süsivesikutega taastusjook, mida on mugavam tarbida, kui näiteks sama kogust toitaineid andvat kohupiima spordikotis kaasas tassida.
Samamoodi on toidulisand ka näiteks oomega-3-rasvhappeid andev kalaõlikapsel. 
Ise tarbin kalamaksaõli. Kasutan toidulisandina ainult macapulbrit, mis on suure valgusisaldusega ning sisaldab lisaks veel palju mineraale ning antioksüdante.
Püsige toonuses ning olge terved!
TULESÄDE!