Thursday, January 8, 2015

Totaalne muutumine

Absoluutselt iga kuu saan ma vähemalt ühe kirja seoses lõualuude operatsiooniga. 
Uuritakse, et milleks peab valmis olema ning kas kogu see operatsioon tasub ennast ikka ära? 

Minu operatsioonist on möödas kaks aastat ning saan kindlasti öelda, et see tasus ära. Kõik need pisarad, näljutus perioodid, paistetused, veritsused on kohe kindlasti tulemust väärt! 

Mulle tehti nii ülalõualuu lõikus kui ka ala. Lõigati luid lühemaks ning nihutati õigesse kohta, et tekiks kontakt tagumiste ja esihammastega. Operatsioon tehakse koos breketitega. Peale operatsiooni seotakse kummidega ülemised ja alumised hambad kokku, et uus hambumus harjuks uue keskonnaga. Rääkida ei saa, süüa ei saa. 

3D röntgenis näeb, et mul on metallpoldid ja -plaadid lõualuid hoidmas. Nii see jääbki kogu eluks! Lennujaama turvakontrollist olen siiani ilusti läbi saanud. )))

Nägu lühenes päris mitu cm. Kui mu nägu oli ennem pikk, siis tänaseks on see lühem ja armsam! Veider on enda kohta nii öelda aga tõepoolest olen tulemusega igati rahul. Peegelpilt on see, mis räägib enda eest! 

Hammastel on hea kontakt ning pole enam ka suurt igemenaeratust. Lasin ühtlasi ka seda korrigeerida! Tänapäeval on paljudel see probleem, breketravi ei muuda igemenaeratust. Paneb küll hambad ritta aga igemenaeratust see ära ei võta. Perfektsel naeratusel on ainult väike osa iget näha. 

Esimene pilt enne operatsiooni, teised peale operatsiooni.

Inimesed küsisid küll enne operatsiooni, et miks mul on seda vaja? Et pole mu naeratusel midagi viga ju. Ehh, tegelikult oli aga nii, et mul oli üks kindel naeratus pähe õpitud, peegli ees harjutatud ning tegin seda absoluutselt koguaeg. Hoidsin koguaeg lõualuid vales asendis. Minu naeratus, see ei olnud päris, oli selline hoitud ja pingutatud olek. Teate kui piinarikas on elada kui su peas keerlevad mõtted, et kuidas mu naeratus ja lõug küll võivad pildile jääda? Pead justkui varjama oma tegelikku mina!

Ühesõnaga mulle tehti täisremont suus ning selle maksis kinni ravikindlustus. Ainult rikka mehe naised ei saa endale lubada ilusat naeratust vaid kõik julged ja hakkajad saavad seda Eestis lubada. Tean, et varsti nad plaanivad seda tasuliseks ilulõikuseks muuta. 


Saan igapäev oma naeratuse kohta komplimente ning ma naeran tõepoolest valimatult ja koguaeg. 
Taastumine on muidugi raske aga samas mõelge nii, et millal te saate veel oma kehale teha paastu kui mitte nüüd. Mina sõin toortoitu - juur-, puuvilja, marja püreesid. Selline paast on ju kehale ainult hea! Jõin vett ning alkoholist olin pikalt eemal. See on aeg, kus raamatutelt pühkida tolm ning sukelduda nende mõju alla. :)) Tee algust mingi uue hobiga, mis mõtteid mujale viib. Mina hakkasin tegema kaela, kõrva, käeehteid. Sinna paika mul see käsitöö kirg ka jäi ning asjad seisavad meie teises kodus siiani nii nagu tolkorrast jäid aga samas tolhetkel andis see mulle nii palju rōōmu ning tegin neid suure kirega! :)

Nutsin ka, tõepoolest nutsin, sest see oli nii valus. Nii valus oli olla jõulud ilma kõigeta, nii valus oli magada, nii valus oli neelata, nii valus oli enda nägu katsuda, nii valus oli ennast peeglist vaadata. Nii valus oli mõelda, et kas ma jäängi selliseks?! 

Aga rõhutan, minul tasus see ära ning ma ei kahetse midagi! Kogu see operatsioon ei muutnud mind ainult väljast vaid ka seest. See operatsioon tõi mind justkui reaalsusese ning pani mõtlema paljudele asjadele. Mul oli aega mõelda oma elus küsimustele vastused!PEA PÜSTI NING JULGETE OTSUSTENI! 

NAERATA SUURELT!

TULESÄDE

2 comments:

  1. Leidsin alles täna tänu Buduaari ajakirjale Su blogi, Instagramis olen Su tegemisi pikemat aega jälginud. Sinust õhkab alati nii palju positiivsust. Lugedes nüüd veel Su läbielamisi lõuaopiga, saan vaid öelda, et oled üks vapper naine! Olen isegi kandnud breketeid üle kahe aasta, aga Sinu ettevõtmist vaadates ei tundu need enam midagi. Naeratus on Sul superkaunis, nii et kõik see valu ja vaev oli seda kindlasti väärt, sest just see, mida ja kuidas Sina ennast tunned, on kõige olulisem :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Aitäh armas Teevi! Praegu alles märkasin Sinu postitust! Sära hinge ja silmadesse! :)

      Delete