Monday, December 10, 2012

RÄNI

Pidev küsimus emalt mulle : " mis Su juustest alles jääb kui neid nii palju värvid?  "

Mmmhh..eks ta tõsi ole, olen ikka korralikult oma juustele vatti andnud. Punane värv on kõige rohkem juukseid rikkunud. Et punane värv oleks kärts, selleks peab juukseid värvima iga kahe nädala tagant. No mõelge edasi ise. Punaste juustega tunnen ennast kuidagi hästi, kuidagi minulik - tulesäde! Teet küsib mult pea igapäev, kunas mu leek tagasi tuleb? Esmalt tahame ju endale kõige rohkem meeldida, teisalt tahame meeldida oma kallimale, kolmandaks POLE OLULINE! Sõpradele ja tuttavatele ei peagi ju meeldima see, mis meeldib endale. Kunagi oli see teiste arvamuste järgi elamine nii oluline, nüüdseks on saanud sellest minevik. Teeduga kooselu on mind muutnud palju tugevamaks inimeseks, ma vaatan teda ja lihtsalt imetlen. Inimene, kes ei hooli üldse, mida ümberringi räägitakse ja arvatakse.Punane kui leek


Minu üks juuksuritest soovitas mul hakata sööma räni, pidavat juustega imelist tööd tegema. Tõttasin siis mina apteeki ning varustasin ennast ränikapslitega.Nüüdseks olen söönud räni kuu ja natuke peale, mulle tundub, et see töötab. Juukseid kuidagi tuleb juurde ja juurde. Eks teen oma kuuri lõpuni ning vaatan siis tulemust.


RÄNI - on üks vanemaid aineid maakeral. Ka lapse eostumisel on koosneb kõik luuline osa esialgu ränist. Alles hiljem liituvad ka teised mineraalid.
Kõige enam leidub täiskasvanud inimesel räni juustes, hambavaabas, küüntes, luudes, liigestes, kõhredes ning veresoonte sidekoes.


Meie vananedes aga räni hulk meie kehas väheneb. Samuti väheneb ajapikku sidekoe elastsus ja vastupidavus ning vee sidumise võime. Räni tõstab naha võimet vett siduda ja mõjub positiivselt naha ainevahetusele. Samal ajal aitab räni ka sidekudet taastada ning soodustab juuste ja küünte kasvu. Kuna inimese organism vajab nendeks protsessideks räni, siis peab meie toit seda mikroelementi kogu aeg sisaldama.
No comments:

Post a Comment